Іран запланував стати найбільшим експортером продовольства

У планах Ірану стати найбільшим експортером продовольства, тому що впевнений, що скасування санкцій поліпшить міжнародну торгівлю і дозволить збільшити приплив інвестицій в сектор АПК, пише Reuters.

Як сказав керівник міжнародної торгівлі Government Trading Corporation (GTC) Амір Хоссейн Шахмір (Amir Hossein Shahmir), Іран виконав кілька зустрічей з іноземними бізнес-делегаціями. Він підкреслив, що бізнесмени допускають можливість інвестування в сільське господарство Ірану, в тому числі в вирощування пшениці, цукрового очерету та фруктів. А. Шахмір зазначив, що особливий інтерес в інвестування в агробізнес Ірану проявила французька делегація.

Уряд країни наполегливо радить зменшити залежність Ірану від імпорту та наростити експорт промислових товарів і сільськогосподарської продукції.

Наприклад, в південно-західній провінції Ірану Хузестан (Khuzestan) на 80% виконано проект зі зрошення 500 тисяч гектар сільськогосподарських земель. Меліорацією буде стимулюватися вирощування пшениці та інших стратегічних культур. Вартість проекту за розрахунками уряду становить 600 мільйонів доларів США.

Відзначено, що в Ірані для виробництва пшениці використовують 6,1 мільйонів гектар, на дві третіх яких немає зрошення і вони здатні до посухи. Цього року Іран запланував зібрати гідний врожай пшениці завдяки достатній кількості опадів і з 21 березня має намір відмовитися від імпортованої пшениці.

2021 © Усi права захищенi.
Телефонуйте нам:
+38 (044) 580-0-580
08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Декабристів, 145-А