У виробництві соняшникової олії рентабельність впала практично до нуля – думка

«ПроАгро» повідомляє, що низька вартість попиту може призупинити виробництво та експорт української соняшникової олії.

Українські виробники та експортери соняшникової олії можуть призупинити переробку соняшнику в тому випадку, якщо зовнішньоторговельні ціни на цей продукт будуть продовжувати знижуватися.

За розповідями одного з трейдерів, запропонована ціна на сиру соняшникову олію в чорноморських портах на цьому тижні знизилася до $ 770-775/т FOB. При обліку поточної вартості сировини це означає практично нульову рентабельність виробництва цієї сировини. Головна компанія вже прийняла рішення призупинити переробку соняшнику, якщо вартість попиту на масло продовжить знижуватися, до зміни нинішньої ринкової кон’юнктури.Як вважають переробники, невигідність виробництва соняшникової олії стимулює експорт українського соняшнику.

На думку переробників, невигідне виробництво соняшникової олії стимулює експорт українського соняшнику. Але при цьому вони говорять, що, наприклад, європейські виробники цього продукту також в даний момент працюють з рентабельністю близькою до нуля, тому, швидше за все, не будуть збільшувати закупівлі сировини.

У той же час, обсяги попиту на олійне насіння можуть вирости деякими азіатськими країнами, які мають переробні потужності.

2022 © Усi права захищенi.
Телефонуйте нам:
+38 (044) 580-0-580
08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Декабристів, 145-А