Український ріпак зміцнює свої позиції на європейському ринку

У нинішньому сезоні виробництво ріпаку в Україні наблизиться або навіть перевищить рівень 2,6 млн т, в залежності від того, якою буде погода в найближчі два-три місяці, вважають аналітики OilWorld, повідомляє ProAgro.

Якщо цей прогноз підтвердиться, очікуваний урожай стане другим за величиною в історії (після 2,87 млн т в 2008 році). Головним фактором зростання валових зборів в поточному році, як вважають експерти, стане триваюче українськими аграріями розширення площ під озимим ріпаком і рівень врожайності вище середнього за останні сезони. Як стверджують учасники ринку, в даний час умови для вирощування ріпаку кращі з 2014 року.

У підсумку, обсяг поставок на експорт українського ріпаку в 2018/19 МР зросте на 200-300 тис. т відносно результату минулого сезону, що послужить зміцненню конкуренції між виробниками насіння ріпаку на ринку ЄС. Передбачається, що український ріпак, який володіє конкурентною перевагою внаслідок привабливої ціни, буде користуватися популярним попитом з боку європейських споживачів, зокрема переробників, розташованих в портах.

2021 © Усi права захищенi.
Телефонуйте нам:
+38 (044) 580-0-580
08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Декабристів, 145-А