Збір кукурудзи в 2015 році скоротиться – прогноз

Відведені території під кукурудзу значно зменшилися з 4,8 мільйонів гектарів минулого року до 4,3 мільйонів гектарів цього року, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Головна першопричина ховається в великих витратах на вирощування 1 гектару кукурудзи в порівнянні з іншими олійними та зерновими культурами.

Більш низький прогнозований врожай кукурудзи в порівнянні з 2014 роком викликаний низькою інвестицією на її вирощування. На додаток скоротилися статті витрат на придбання мінеральних добрив і засобів захисту рослин. Крім цього, в цьому році сильно зменшився імпорт кукурудзи для посіву у зв’язку її високої ціни, якщо перерахувати в національну валюту.

У підсумку зросте попит на вітчизняне насіння, якому притаманна не дуже висока врожайність. Але великий вологозапас і відповідний температурний режим сприятиме високій врожайності кукурудзи.

Фахівці прогнозують врожай кукурудзи на позначці 24 мільйонів тонн, що практично на 2 мільйони тонн нижче, ніж в 2014 році (25,9) і на 3 мільйони тонн нижче 2013 року. Відповідний час для точного прогнозу врожаю припадає на липень місяць, коли погодні умови визначать якість запилення та наступні перспективи врожаю.

2022 © Усi права захищенi.
Телефонуйте нам:
+38 (044) 580-0-580
08600, Київська обл., м. Васильків, вул. Декабристів, 145-А